Kolejne sukcesy „Jastrzębi”

29 września bieżącego roku, na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Tarnowie Podgórnym, już po raz dwudziesty, odbyły się indywidualne mistrzostwa Leszczyńskiego Okręgowego Związku Strzelectwa. Podczas zawodów, miały również miejsce zmagania drużyn klubowych. Była to ich czwarta edycja.

Miło nam zakomunikować, że kolega Adam Krzyżaniak został mistrzem okręgu w konkurencji pistoletu wojskowego, a nasza drużyna w składzie: Adam Krzyżaniak, Mariusz Nowak i Arkadiusz Woźniak zajęła trzecie miejsce.

Wcześniej, 18 sierpnia br. na strzelnicy KBS Wolsztyn w miejscowości Krutla, odbyły się zawody zaliczane również do indywidualnych mistrzostw okręgu. Walczono o indywidualne tytuły mistrzowskie w konkurencjach karabinu wojskowego i karabinu centralnego zapłonu oraz TRAP-25.

Podczas tych zmagań, nasi strzelcy zajęli czołowe miejsca. Mistrz Rafał Stemporowski okazał się bezkonkurencyjny w obydwóch konkurencjach karabinowych. Wygrał je z ogromną przewagą nad drugim zawodnikiem, za każdym razem uzyskując wynik bliski ideału. W konkurencji karabinu wojskowego całe podium zajęli nasi strzelcy, bowiem drugie miejsce zajął Grzegorz Gielicz a trzecie Paweł Smolarek.

Również konkurencja śrutowa TRAP, została zdominowana przez „Jastrzębie”. Wygrał ją, uzyskując tytuł mistrzowski Grzegorz Gielicz a na trzecim miejscu podium stanął Paweł Smolarek.

Ponadto, na ostatnich zawodach okręgowych w Tarnowie Podgórnym, odbywały się „zwykłe” zmagania okręgowe w konkurencjach karabinu wojskowego i karabinu centralnego zapłonu. W pierwszej konkurencji całe „pudło” zajęli nasi koledzy: Paweł Smolarek, Arkadiusz Woźniak i Tomasz Szłapka.

W karabinie centralnego zapłonu Tomasz Szłapka zajął drugie miejsce a Adam Krzyżaniak trzecie.

KŻR LOK Jastrząb Swarzędz był licznie reprezentowany. W klasyfikacji osobostartów nasz Klub zdecydowanie zwyciężył. Z sumą 39. punktów zdecydowanie wygraliśmy klasyfikację, uzyskując osiemnaście „oczek” przewagi nad drugą drużyną.

Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem. Na liście startowej sklasyfikowano 44. zawodników i odnotowano 122 indywidualne osobostarty.

Link do strony LOZS z informacją o mistrzostwach okręgu: https://lozs.nazwa.pl/01-lozs/index.php/komunikaty/437-mistrzostwa-lozs-2019

Link do strony ze zdjęciami: https://photos.google.com/share/AF1QipNCs9kVKRYpSRhHu0irposwzKiX82cM6SVpDUUHSmjH5iE3gv-GVTftlESV8DURIA?key=Qk9MQTJpMEpRVzkwRllEd0FBUnRhWmhJT19FT0tR