Mariusz Nowak zwycięzcą turnieju o miano najlepszego strzelca z pistoletu Walther PP/PPK

W dniu 11 maja br. w miejscowości Nowolipski k. Chocza, jak co roku, odbył się turniej o miano najlepszego strzelca z pistoletów TT oraz Walther PP/PPK.
Nasz Klub był licznie reprezentowany podczas zawodów, jak również i po zmaganiach. Tradycyjnie po strzelaniach odbyła się biesiada. Uczestnicy świętowali spotkanie przy smacznych wyrobach kolegi Antoniego Byry – Prezesa Klubu TT.Pogoda jak zwykle dopisała, a o klimat zawodów i ich sprawny przebieg zadbał Prezes Klubu Walthera PP/PPK – Piotr Piątyszek.
Od początku rozgrywania zawodów, a był to już XI turniej TT i IX Walthera, regulamin przewidywał strzelanie dokładne i szybkie. Suma tych dwóch zmagań liczona jest do klasyfikacji łącznej, która wyłania zwycięzcę. Mistrzem A.D. 2019 w strzelaniu z pistoletu Walther PP/PPK został nasz klubowy kolega – Mariusz Nowak.
Turniej cieszy się mianem nieoficjalnych mistrzostw wielkopolski w strzelaniu z tych kultowych jednostek i jest wpisany do kalendarza wojewódzkich zawodów
strzeleckich.
W załączeniu komunikat z zawodów.

Adam Krzyżaniak

Komunikat Bellona TT i Walther 2019