Rafał Stemporowski i Piotr Bróździak zwycięzcami zawodów długodystansowych

3 maja bieżącego roku w miejscowości Rudnica, woj. zachodniopomorskie, odbyły się karabinowe zawody strzeleckie 100, 200 i 300 metrów.Organizatorzy, Nadnoteckie Stowarzyszenie Strzeleckie, wymyślili konkurencje z podziałem na karabiny historyczne, oraz open z podziałem na kategorie, w zależności od rodzaju naboju zasilającego daną jednostkę broni.
W pierwszej edycji zawodów wzięło udział 23 strzelców, z których większość strzelała w kilku konkurencjach. Konwencja zawodów dopuszczała udział „amatorów” bez licencji zawodniczej. Niektórzy okazali się utalentowanymi strzelcami, a dwie panie okazały się wybitne w tym gronie.
Na szczególne słowa uznania zasłużyli nasi klubowi koledzy Rafał Stemporowski i Piotr Bróździak. Rafał wygrał klasyfikację open, a w karabinie historycznym zajął trzecie miejsce. Piotr wygrał karabin 7,62×39, czyli potocznie „Kałacha”. W zawodach brał również udział Sławek Gryszczenia, który w karabinie open zajął szóste miejsce.
Druga edycja zawodów odbędzie się 26 października br. na tej samej strzelnicy.
Jest to nowopowstały, prywatny obiekt, utrzymującym się z wynajmu również przez strzelców indywidualnych. O zawodach również można poczytać i zobaczyć zdjęcia na stronie: https://www.facebook.com/nsslubasz/

Adam Krzyżaniak

Komunikat_NSS_Lubasz_Zawody_Karabin_100200300m