Zaproszenie na zawody strzeleckie z pistoletów TT i Walther PP/PPK

Cześć Koleżanki i Koledzy Strzelcy.

Wpłynęło zaproszenie od naszych kolegów z „SS Bellona Kalisz”, na bardzo ciekawe zawody strzeleckie. Są to zmagania, które śmiało można określić jako nieoficjalne Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu TT oraz pistoletu Walther PP/PPK.

Zawody są ujęte w Wielkopolskim Kalendarzu Zawodów Strzeleckich, tzn. liczą się do przedłużenia licencji. Strzela się cztery konkurencje:

– strzelanie dokładne do tarczy TS-4, z pistoletu Walther (PP lub PPK),

– strzelanie dokładne do tarczy TS-4, z pistoletu Tulski-Tokariew (potocznie TeTe-tka),

– strzelanie szybkie do tarczy TS-9, z pistoletu Walther PP/PPK,

– strzelanie szybkie do tarczy TS-9, z pistoletu TT.

Dla osób nie posiadających przedmiotowych jednostek, organizatorzy zapewniają broń i amunicję.

Po zawodach jadło (z własnego uboju i wyrobu) oraz coś do picia, w cenie opłaty startowej. Jak co roku, koledzy z Kalisza gwarantują dobrą zabawę i miłą atmosferę.

Na miejscu będzie można zobaczyć ekspozycję sprzętu i wyposażenia wojskowego oraz innych służb mundurowych. Do obejrzenia również zagroda ze stadem danieli, a także dla lubiących leśne dukty, możliwość zwiedzenia okolicy – spaceru na świeżym wiejskim powietrzu.

Turniej rozegrany będzie, bez względu na pogodę, w sobotę 11 maja od godziny 9.00. do 14.00. Strzelnica: Gospodarstwo Agroturystyczne „Jóźwiak”, Nowolipsk 49 gm. Chocz (GPS N:51°56΄8” E:17°56΄8”).

Startowe z jednej jednostki broni (tj. dwa strzelania: część dokładna i część szybka) kosztuje 40 zł., (czyli jedna konkurencja – 20 zł). Dodatkowo za użyczenie broni i amunicji – 50 zł. (czyli odpłatność praktycznie po kosztach). Jeśli ktoś będzie chciał strzelać obydwie konkurencje  (TT i Walther), no to powyższe razy dwa.

Strzela się z każdej jednostki broni po dwa razy (TT lub/i Walther): 13 strzałów statycznie (trzy próbne) i 10 ocenianych, oraz 10 strzałów w części szybkiej (w czasie 30 sek., ze zmianą magazynka – bez próbnych). Razem 23 strzały z jednego pistoletu.

Dodatkowo i gratis, super emocje towarzyszące strzelaniu z tych legendarnych jednostek.

Zawody odbywają się co roku, bez względu na pogodę, ponieważ stanowiska strzeleckie są zadaszone, a biesiada odbywa się w starej przerobionej na wiejską gospodę stodole.

Po zawodach przy posiłku „spotkanie integracyjne”.

Bardzo dobry pretekst, aby wyjechać na strzelecką majówkę.

W załączeniu regulaminy zawodów.

W celu zapewnienia logistyki zawodów, zgłoszenia należy dokonać drogą elektroniczną przez formularz na stronie www.bellona.kalisz.pl (będzie aktywny min. 14 dni przed zawodami), lub mailem: 497efl@efl.onet.pl  Zakończenie zgłoszeń na dwa dni przed planowanymi zawodami.

   Czołem i do zobaczenia na strzelnicy.